Przejdź do treści

Trasy zuchowe

phm. Katarzyna Mikołajczyk – komendantka pionu zuchowego

TRASA “MALI ARTYŚCI” 
Szefowa trasy – pwd. Martyna Rybacka

Zapraszamy na niezwykłą podróż w artystyczny świat!

Lubicie śpiewać, tańczyć, malować i tworzyć? Świetnie się składa, bo ta trasa jest właśnie dla Was! 

Trasa artystyczna proponuje gamę wyjątkowych przeżyć. Odwiedzicie miejsca związane ze sztuką oraz poznacie historie wyjątkowych zduńskowolskich artystów. Będziecie mieli również okazję poczuć się jak prawdziwi artyści, zdobywając przy okazji trop “Artyści/Artystki”.

TRASA “DZIENNIKARZE” 
Szef trasy – pwd. Igor Bartsch

Praca w radiu? W telewizji? A może w gazecie? 

Na trasie dziennikarskiej zbadamy wszystkie te ścieżki! Jeśli jesteście dociekliwi, ciekawi świata i macie bystry umysł – to idealna trasa dla Was! Każdy zuch będzie miał możliwość poczuć się jak prawdziwy dziennikarz, poznając ten zawód, a przy okazji zdobywając trop “Dziennikarze”. 

Nie zwlekajcie – pakujcie swój notatnik oraz dyktafon i wyruszajcie w naszą dziennikarską przygodę. 

Trasy harcerskie

phm. Zuzanna Dróżdż – komendantka pionu harcerskiego 

TRASA „SKARBIEC ZAGINIONYCH OPOWIEŚCI”
Szef trasy – pwd. Konrad Dębicki HR

W świecie, gdzie gawędy są fundamentem naszego istnienia, stało się coś strasznego – wszystkie ważne opowieści zaginęły! Bez nich świat stracił swój urok i już nigdy nie będzie taki sam. Ale nie martwcie się, bo istnieje nadzieja! W samym sercu Zduńskiej Woli znajduje się Skarbiec Zaginionych Opowieści, a w nim tajemniczy Milton Grimms – jedyny człowiek, który pomoże Wam przywrócić światu dawne barwy. Wyruszcie na niezwykłą trasę, która swój początek będzie miała właśnie w Skarbcu. Tam sam Milton opowie Wam, co tak naprawdę stało się z zaginionymi gawędami. Wasza misja polegać będzie na odnalezieniu i złożeniu ich w całość, aby uratować nasz świat od melancholii.

Czy czeka Was pełna zawiłości wyprawa przez urokliwe zaułki, tajemnicze podwórza i zabytkowe miejsca Zduńskiej Woli? Czy uda Wam się odnaleźć wszystkie kawałki gawęd i przywrócić światu jego dawne barwy? 

Przekonajcie się sami!

TRASA „TAJEMNICA Z WIOSKI ZDUNÓW” 
Szef trasy – pwd. Zygmunt Gromacki

Czy jesteście gotowi, by wkroczyć w świat skłóconych ludów, miłości i braterstwa? Waszym zadaniem będzie odkrycie prawdy o porwaniu Przewodnika oraz zapobiegnięcie zerwania sojuszu Elfów i ludzi!

Wyruszać będziecie jako harcerze – krasnoludy, do osady, gdzie odbywa się Święto Pojednania trzech nacji: elfów, krasnoludów i ludzi. Jednak już podczas pierwszej nocy dzieje się coś, co doprowadza do wzrostu konfliktu między elfami i ludźmi. Teraz Waszym zadaniem jest rozwiązanie zagadki kryjącej się za tym porwaniem i udzielenie pomocy w pomyślnym przeprowadzeniu Święta Pojednania.

Podążając tropami, kierując się mapą i wskazówkami NPC, będziecie odkrywać kolejne tajemnice i zagadki. Wykonując różnorodne zadania, stopniowo przybliżycie się do rozwiązania sprawy. 

Czy uda Wam się odkryć prawdziwą tożsamość porywacza i zapobiec zerwaniu sojuszu między Elfami i ludźmi? Czy Wasze decyzje będą miały wpływ na zakończenie gry? Przekonajcie się sami, biorąc udział w tej niesamowitej przygodzie!

TRASA „TYLKO NIE ZGUB SIĘ W CZASIE”
Szefowa trasy – dh. Lilia Maksymiuk

Zapraszamy Was na niesamowitą grę terenową, która zabierze Was w podróż przez czas i przestrzeń! Czy jesteście gotowi na niezwykłe przygody i odkrywanie różnych form przekazu gawędy?

Dzięki tajemniczej kapsule czasu będziecie przenoszeni do różnych epok, gdzie poznacie historię ludzi oraz ich sposoby na przekazywanie gawęd. Każda era będzie pełna wyzwań i zagadek do rozwiązania, a Waszym zadaniem będzie zgłębienie tajemnic przeszłości i zrozumienie, jak gawędy kształtowały się na przestrzeni lat.

Czy uda Wam się odkryć wszystkie tajemnice przeszłości i poznać bogactwo różnorodnych form przekazu? Czy Wasza podróż przez czas przyniesie nowe spojrzenie na teraźniejszość? Dołączcie do nas i wyruszcie na niezapomnianą przygodę, gdzie zderzą się różne epoki i historie, tworząc niesamowite wspomnienia.

Trasy starszoharcerskie

pwd. Marta Drzazga – komendantka pionu starszoharcerskiego

TRASA „LĄDOWA AKADEMIA PADDY’EGO WESTA”
Szef trasy – pwd. Kacper Ulatowski

Czy marzą Wam się długie podróże i odległe lądy? Może bezsenne noce przy mrożących krew w żyłach i zapierających dech w piersiach historiach? Czy po zamknięciu oczu czujecie wiatr we włosach i smak soli w ustach? Jeśli tak, a do siedmiu mórz niezbyt Wam po drodze, zapraszamy na naszą trasę!

Wspólnie dowiemy się który to klucz pasuje do kilwatera, i jaka sznurówka najlepsza jest do wybierania wody ze skrzynki mieczowej. Bez obaw, jeśli trzymacie się lądu, a wody nie widzieliście od lat. Wszystko odbywać się będzie w kontrolowanych lądowych warunkach abyście w pełni przygotowani mogli stawić czoła pierwszym (a może odświeżyć pamięć przed kolejnymi?) żeglarskim przygodom.

Trasa przeznaczona jest dla wszystkich żądnych przygód i morskich opowieści, również tych niezwiązanych ze specjalnością wodną. Wraz z waszą wachtą (patrolem) przejdziecie prawdziwe marynarskie szkolenie by na koniec wspólnie zaśpiewać:

„Więc załóż bracie drelichy, Z uśmiechem na pokład wejdź I powiedz, żeś dobrym żeglarzem jest, Bo przysłał cię Paddy West.”

Do zobaczenia na morskim szlaku!

TRASA “RANCZO – ZDUŃSKA WOLA”
Szefowa trasy – pwd. Zuzanna Rachowska

Wasze życie toczy się szybko i czujecie, że potrzebujecie odsapnąć na swojskiej prowincji? A może klimat sielskiego życia w Wilkowyjach rozmarzył Was i chcielibyście choć przez chwilę poczuć się jak bohaterowie serialowego Rancza? Przyjedź i sprawdź sam, czy Zduńska Wola może być miejscem ostoi dla wielkomiejskich mieszkańców!

Nasza trasa zawiera aktywności z zakresu poznawania walorów kulturowych i historycznych Zduńskiej Woli i okolic. Sobotnia gra prowadzona będzie w duchu odkrywania folkloru naszego miasta, wzorując się na postaciach z serialu Ranczo. Dzięki zróżnicowanym punktom harcerze będą mogli poznać najpopularniejsze miejsca i wiele ciekawych, utalentowanych osób, żyjących w Zduńskiej Woli. Nawiązanie do „Rancza” spodoba się nie tylko fanom serialu, ale też osobom, które nie miały z nim jeszcze styczności. Na trasie znajduje się wiele punktów nawiązujących do tematyki sprawności nowego Systemu Instrumentów Metodycznych, co daje harcerzom duże pole do rozwoju, przez wspaniałą zabawę.

„…żeby był wilk syty i Zduńska Wola city!”

TRASA „SŁUŻBA NA MAXA”
Szef trasy – pwd. Jarosław Krzyżański

Maks jest zwykłym chłopakiem, nie pochodzi z bogatej rodziny i wychowuje się na osiedlu z wielkiej płyty. Jak się z czasem okazuje, Maks odkrywa w sobie małą iskierkę! To właśnie ta iskierka skłania go do podjęcia działania i zaangażowania się pracę na rzecz innych. Jak potoczy się droga Maksa? Czy czegoś się nauczył? Gdzie zaprowadziło go zamiłowanie do służby? Dowiesz się tylko, jeśli zdecydujesz się przejść życie w butach Maksa!

Trasa “Służba na Maxa” pozwoli Ci, drogi harcerzu, na poznanie różnego rodzaju służb, działających na terenie Zduńskiej Woli i okolic. Dzięki zróżnicowanym wyzwaniom, które postawimy na Twojej drodze, poznasz tajniki pracy strażaków, ratowników, lekarzy medycyny, weterynarii oraz aktywnie spędzisz sobotni dzień. Dzięki zadaniom zawartym w grze będziesz mógł zrealizować cześć wymogów na sprawności, zawartych w nowym Systemie Instrumentów Metodycznych. Nie zastanawiaj się zbyt długo – ta trasa czeka właśnie na ciebie!

Trasy wędrownicze

pwd. Anna Piestrzyńska – komendantka pionu wędrowniczego

TRASA NOCNA „Z LUPĄ PO CIEMKU”:
Szef trasy – pwd. Wiktor Kanicki

Tak, to ja – Jacek Gawęda. Pewnie zastanawiacie się, jak znalazłem się w tej sytuacji.

Zacznijmy od początku. Hm, to znaczy: Wy musicie zacząć od początku, żeby dowiedzieć się, co się stało. Weźcie (akta) sprawy w swoje ręce i rozwiążcie zagadkę mojej historii, biorąc udział w detektywistycznej grze fabularnej, gdzie wydziałem śledczym jesteście Wy, a czas ucieka…

Dodatkowe informacje: Trasa odbywa się w nocy! Prosimy patrole o zabranie latarek i kamizelek odblaskowych (na każdą osobę w patrolu).

TRASA DZIENNA „RAMIĘ PRZY RAMIENIU ZE MNĄ STÓJ”
Szefowa trasy – pwd. Anna Piestrzyńska
Twórca trasy – pwd. Jan Górniak

Braterstwo i równość są wartościami, które pewnie od zawsze towarzyszą w waszych harcerskich środowiskach, przynajmniej w teorii. Ale jak to naprawdę jest? Jak bardzo mogła przesunąć się granica w tych czasach między tym co można zrobić lub powiedzieć, a nie? Warto przypomnieć sobie, jak ważne są te wartości i właściwie, dlaczego ludzie ich potrzebują. Lepiej nie bądźcie jak Okropek, bohater trasy wędrowniczej „Ramię przy ramieniu ze mną stój”.

Trasa instruktorska

hm. Radosław Rybacki i pwd. Marlena Rybacka – komendanci trasy instruktorskiej

TRASA „POCIĄG DO PRZYGODY”
Szef trasy – hm. Radosław Rybacki

Trasa instruktorska to niezwykłe doświadczenie dla instruktorów, którzy pragną rozwijać swoją wiedzę i umiejętności w ramach specjalności harcerskich. Podczas Święta Chorągwi Łódzkiej w Zduńskiej Woli będziesz miał/a okazję odkryć świat ratownictwa, pożarnictwa, turystyki, żeglarstwa i wiele więcej! Temat specjalności zwieńczy popołudniowa konferencja instruktorska, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

Trasa seniorska

hm. Katarzyna Wajman – komendantka trasy seniorskiej

Trasa Seniorska zaplanowana na sobotę rozpocznie się wczesnym rankiem od przyjemnego spaceru po urokliwej Zduńskiej Woli, podążając śladami phm. Hilarego Gotwalda – bohatera hufca. Wspólnie przeniesiemy się w czasie, zgłębiając jego historię i dokonania . Po pełnym wrażeń poranku przemieścimy się w kierunku Karsznic, gdzie znajduje się fascynujące miejsce – Skansen Lokomotyw. Będziemy mieli okazję zwiedzić kolekcję różnorodnych lokomotyw, obcując z duchem przeszłości, zatopieni w atmosferze historii transportu kolejowego.